Obóz koncentracyjny

Muzeum utworzone w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania „po wsze czasy” pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym.

Kopalnia soli

Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu.

 

STOLICA POLSKICH GÓR

Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego.

 

Szczawnica

Spływ Przełomem Dunajca to największa atrakcja turystycznych polskich gór. Podczas spływu tratwami na własne oczy zobaczysz piękno Pienin.

Żywiec

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych – otwarta w 2004 r. instytucja muzealna, w której zgromadzono eksponaty dotyczące tradycji i historii Tyskich Browarów Książęcych.

Zamek na terenie wsi Sułoszowa, w granicach jednego z trzech jej sołectw, położony w Dolinie Prądnika nieopodal Krakowa, na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Tarnowskie Góry

600-metrowy fragment Głębokiej Sztolni „Fryderyk”, najdłuższej w rejonie Tarnowskich Gór sztolni odwadniającej, należącej do założonej w 1784 roku królewskiej kopalni rudy ołowiowo-srebrowej „Fryderyk”.

Wadowice

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II.

 

Zwiedzanie XIX-wiecznej kopalni z byłymi górnikami w roli przewodników, muzeum i podziemne sale koncertowe.

 

CZĘSTOCHOWA 

Sanktuarium wraz z klasztorem zakonu paulinów w Częstochowie, położone na wzgórzu Jasna Góra. Jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego.

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA​

Miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, założone w pierwszej poł. XVII w.

 

Park podzielony na cztery strefy tematyczne, gdze znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 12 rollercoasterów.

Możemy zrobić dla Ciebie 1 dniowe wycieczki łączone

Przykład:

  • Zakopane + Termy Bania
  • Zakopane + Spływ Dunajcem
  • Ojcowski Park + Częstochowa
  • Wieliczka + Oświęcim

Zamów transport